Bio-Lider to spółka biotechnologiczna działająca w szeroko pojętej branży agro. Dzięki nawiązaniu strategicznej współpracy z Bio-Gen rozpocznie dystrybucję dotychczas dostępnych produktów pod nową, wspólną marką: Bio-Lider naturalnie z Bio-Gen. Portfolio składa się z trzydziestu preparatów i jest systematycznie rozszerzane w wyniku prowadzonych prac badawczych. Wśród głównych inwestorów spółki jest Robert Lewandowski, kapitan reprezentacji Polski w piłce nożnej.

Bio-Lider oferuje pełną gamę biopreparatów dla rolnictwa i hobbystów. Marka powstała przez nawiązanie strategicznej współpracy z Bio-Gen – jednym z czołowych producentów biopreparatów przeznaczonych dla rolnictwa, sadownictwa, hodowli zwierząt oraz rekultywacji zbiorników wodnych. Są to gruntownie przebadane i efektywne preparaty biologiczne, bezpieczne dla ludzi oraz środowiska naturalnego. Stymulują one rośliny do wzrostu i aktywują proces humifikacji gleby.

Nasza oferta jest odpowiedzią na potrzeby coraz bardziej świadomego rynku oraz konsumentów. Założenia Europejskiego Zielonego Ładu przewidują wycofywanie kolejnych substancji aktywnych z rejestru środków ochrony roślin . My wypełniamy tę lukę, która pozwala zachować wydajność i efektywność, jednocześnie korzystając ze środków przyjaznych środowisku.

Bio-Lider powstał jako podmiot siostrzany Bio-Gen, spółki, która na rynku biopreparatów funkcjonuje już od ponad trzydziestu lat. Pod szyldem marki Bio-Lider rozpoczynamy dystrybucję produktów dotychczas dostępnych w Bio-Gen. W przyszłości natomiast chcemy rozwinąć ofertę i to będzie nasz główny cel. Symbioza, jaką osiągnęły obie firmy pozwala nam na rozpoczęcie szeregu zaawansowanych badań i testów, a co za tym idzie, także bardziej dynamiczny rozwój, zarówno w zakresie rozbudowy dotychczasowych rozwiązań, jak i opracowaniu nowych. Jest to ogromny wkład w rozwój całej branży.

Założenia Europejskiego Zielonego Ładu zakładają m.in. zmniejszenie stosowania chemicznych pestycydów o 50 proc., czy zwiększenie powierzchni gruntów rolnych w UE przeznaczonych na produkcję ekologiczną do 25 proc.

Bio-Lider w swoich badaniach wykorzysta zaplecze laboratoryjne Bio-Gen. Jest to jedno z najbardziej zaawansowanych laboratoriów przemysłowych w kraju. Spółka dysponuje także rozbudowanym zespołem profesjonalistów pracujących nad rozwojem dotychczasowych produktów oraz tworzeniem nowych.

Bio-Lider sukcesywnie otrzymuje kolejne certyfikacje swoich preparatów. Oficjalną rekomendację dla rolnictwa ekologicznego posiadają cztery produkty, w najbliższym czasie do tej listy dołączą kolejne.

Jednym z głównych inwestorów spółki jest Robert Lewandowski, piłkarz niemieckiego Bayern Monachium oraz kapitan polskiej reprezentacji piłki nożnej.

– Z radością przyjąłem propozycję dołączenia do Bio-Lider. Staram się wspierać inwestycyjnie nowatorskie rozwiązania technologiczne i biznesowe, ale równie ważna jest dla mnie kwestia ekologii. Projekt, którego stałem się częścią, wiedzę i doświadczenie wspiera technologią, know-how oraz profesjonalnym zapleczem badawczym. Jestem przekonany o sukcesie marki, bo każdy z jej filarów składa się z najwyższej klasy ekspertów i specjalistów – mówi Robert Lewandowski.

Dystrybucja pod nazwą Bio-Lider rusza dzisiaj. Głównym dystrybutorem marki jest firma PROCAM Polska. Zarząd spółki zapowiada, że produkty w niedalekiej przyszłości dostępne będą także na rynkach zagranicznych.


NAJNOWSZE AKTUALNOŚCI

Wyzwania związane z wprowadzeniem Zielonego Ładu – jednym z rozwiązań mikrobiologiczne wiązanie azotu atmosferycznego

Mikrobiologiczne wiązanie azotu atmosferycznego w koncepcji zrównoważonego rolnictwa Obieg azotu jak również innych składników pokarmowych jest w warunkach naturalnych ściśle związany z aktywnością mikrobiologiczną różnych mikroorganizmów glebowych. Zdolność wielu rodzajów pożytecznych bakterii i grzybów dzięki ich zdolnościom do rozkładu materii organicznej ułatwia roślinom przyswajanie wielu niezbędnych do ich wzrostu składników pokarmowych. W przypadku najważniejszego składnika […]

Więcej

Współpraca z Klastrem „Polska Natura”

W związku z rozszerzaniem badań dotyczących skuteczności działania produktów Bio-Lider w uprawach ogrodniczych nawiązaliśmy  współpracę z Klastrem „Polska Natura”. Jest to organizacja społeczno-gospodarcza działająca na rzecz rozwoju regionu południowego Mazowsza, która od wielu lat w bardzo skuteczny sposób zajmuje się badaniem i opracowywaniem sposobu produkcji owoców i warzyw przy ograniczeniu pozostałości środków ochrony roślin. Program ten zwany […]

Więcej

Super Power w kukurydzy

Kukurydza to bardzo szczególna roślina uprawna. Z uwagi na jej tropikalne pochodzenie, a tym samym odmienny cykl asymilacji węgla (C4) wymaga praktycznie przez cały okres wegetacji odpowiedniej ilości ciepła i światła. W wyniku właściwej selekcji a następnie hodowli doczekała się, co prawda odmian dostosowanych do umiarkowanych, czy nawet chłodniejszych stref klimatycznych, niemniej nadal pozostaje roślina […]

Więcej